Jestli jste podnikatelé, pak víte, o co jde v soukromém podnikání v první řadě. A i když snad podnikateli nejste, pak jistě aspoň tušíte, bez čeho se zaručeně v žádném podnikání nedá obejít. Každý prostě ví, že podnikání musí být hlavně výnosné, musí přinášet žádoucí zisky. Každý ví, že si tím podnikatelé vydělávají na svoji obživu, a běžné už je i povědomí o tom, že podnikání peníze nejen vydělává, ale také vyžaduje v podobě investic. A kdyby tu nebyly žádoucí zisky, podnikatelé se neuživí a firmy budou upadat, až nakonec špatně dopadnou. Tedy zkrachují.
Je tedy pochopitelné, že se soukromí podnikatelé ženou se svými firmami za všech okolností za ziskem. Že se snaží vydělávat dost a nejlépe víc než dost. Aby bylo z čeho žít a aby se zvládlo financování všeho, co se s podnikáním pojí.
Jenže se nedaří vždycky tak, jak by se v ideálním případě dařit mělo. A někdy nejsou ani příjmy takové, aby se dalo podnikat bez potíží. A když nejsou vlastní vydělané peníze, co do firem investovat a za co žít?
Jedinou odpovědí je v takových případech půjčka. Když se podnikům nedaří, lze se pokusit získat nějakou tu časově omezenou pomoc i v nějakém finančním ústavu. Proč by ne? Ale když se někdo k tomuto odhodlá, měl by si hned zkraje ujasnit, co bude potřebovat a co za to může finančním ústavům nabídnout. Protože se půjčky rozhodně neposkytují jenom tak. Půjčku dostanou vždy jenom ti, u nichž je jisté nebo aspoň vysoce pravděpodobné, že ji následně splatí. A to kdekdo z podnikatelů vzhledem ke svým nízkým příjmům a záznamům v registrech dlužníků neprokáže.
Ale u nebankovní hypotéky bez registru uspějí i podnikatelé s problémy. Protože tady lze ručit zástavou nemovitosti, což u jiných půjček není. A vzhledem k tomu, kolik podnikatelů vlastní nemovitosti, je nebankovní hypotéka pomalu pro každého, kdo shání podnikatelskou půjčku.