Jestli chcete zbohatnout, skončete se svým zaměstnaneckým pracovním poměrem a začněte soukromě podnikat. Protože jedině díky této změně skutečně zbohatnout můžete.
A jestli chcete zchudnout a dostat se třeba i na úplné dno, učiňte totéž. Tedy staňte se soukromými podnikateli.
Že to nemá logiku? Zdánlivě máte pravdu, ale je to skutečně tak. V podnikání se dá jak zbohatnout, tak i zchudnout. Záleží totiž na tom, jak se v této činnosti zrovna daří. Když všechno funguje tak, jak to fungovat má, dají se tu vydělat velké peníze, a navrch na těchto penězích neparazituje nikdo jiný než stát se svými povinnými odvody či zdravotní pojišťovny, takže si tu může přijít podnikatel i na značné jmění, ale když se nedaří, může nadejít i čas vyslovené chudoby, protože podnikatele v ekonomické tísni nikdo zachraňovat nepřijde. Takže se tu někdy bohatne a někdy chudne. A samozřejmě někdy také obyčejně průměrně žije.
Ale nikdo nepodniká s úmyslem zchudnout. A tak se bojuje s finančními problémy, jakmile se tyto objeví. Jenom aby co nejdříve zase zmizely. A jaká zbraň se používá v případě onoho boje proti finančním těžkostem? Pochopitelně půjčka. A logicky ne půjčka ledajaká, ale co nejvýhodnější a zvladatelná.
Kdyby podnikatel v tísni toužil po půjčce, na kterou nedosáhne nebo kterou finančně nezvládne, mohl by si jedině zavařit. A proto se usiluje o docela jiné půjčky. Třeba o hypotéky bez registru, které bývají pro soukromé podnikatele a jejich firmy učiněným požehnáním. A to proč?
Důvodů si můžeme uvést hned několik.
- Nebankovní hypotéky se poskytují rychle, a čím dříve podnikatelé půjčku dostanou, tím lépe.
- Ručí se tu zástavou nemovitosti, takže se půjčí i podnikatelům, kteří by ničím jiným splácení zaručit nedokázali.
- U nebankovních hypoték panuje značná flexibilita, je možné je přizpůsobit potřebám konkrétních žadatelů.
A co to znamená? Přece to, že když podnikatel vsadí na nebankovní hypotéku, neprohloupí.